Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o minotaurze ariadnie i dedalu

Pobierz

Gdy ojciec rozpoznał w nim swojego syna, Tezeusz postanowił zyskać przychylność ludu i zmierzyć się z Minotaurem - potworem o byczej głowie .5.. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. W ostatnim akapicie mitu użyto związku frazeologicznego: W pewnym momencie, ich oczy spotkały się na krótką chwilę, po to, by zaraz znów spojrzeć na siebie z uczuciem.Zapoznaj się z informacjami na temat podmiotu szeregowego- podr.s.236.. WymyŠl krótlq scenkq pod tytu\em PO nitce do k/qbka, w której wybrana osoba rozwiqŽe trudna .Ariadna (gr.. Marzeniem Tezeusza, było stać sie podobnym do Heraklesa.. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.. z podręcznika: 2,3, 4 s. 229.. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.. Dedal był wielkim greckim artystą i budowniczym, który przebywał na Krecie z rozkazu króla Minosa.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. Oceó postepowanie Tezeusza.. O tym dlaczego spotkał go taki los, dowiecie się z mitu o Dedalu i Ikarze.. Na podstawie informacji z ćwiczenia 2 uzupełnij tekst z lukami Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. (akapity) Wymyśl tytuł.. O tym dlaczego spotkał go taki los, dowiecie się z mitu o Dedalu i Ikarze.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych lub innych..

Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie i Dedalu.

Zrób ćw.. Wyszukaj w tekście mitu fragmenty opisujące postępowanie Tezeusza i na ich podstawie ułóż zdania opisujące zachownie bohatera, wpisując je w tabelkę: +-IV.. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.Pamiętajcie o korzystaniu ze słownika ortograficznego.. Już dorosły, Tezeusz udał się do ojca - króla Aten.. Zgładził on byka, który grasował po okolicy, potem pojechał na Kretę, by tam zmierzyć sie z potworem z głową byka.. Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie i Dedalu.. Jego sława i potęga objęła całą Grecję.. Gdy był dzieckiem, ojciec porzucił ich rodzinę.. Potworem tym był Minotaur, który .Na podstawie mitu napisz notatkę na temat Tezeusza : Notatka przedstawiająca ateńskiego bohatera Tezeusza .. Marmurowa rzeŽba przedstawiajqca Mit nie tlumaczy, dlaczego zdradzil ufajqcq mu Naxos, 1-11 wiek p.n.e. Ariadne porzucona przez Tezeusza na wyspiedostępny w Librus w zadaniach domowych oraz na classroomie.. lekcja on line 10.00 - 10.30 do 28 kwietnia przesyłamy na adres [email protected] Sprawdzenie materiału pod kątem ich aktualności.Przeczytaj Mit o Tezeuszu i Ariadnie na str. 228 .. Na podstawie tekstu przygotuj w zeszycie krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie, Dedalu.. Jak oceniasz postępowanie Tezeusza?.

Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Tezeuszu, Minotaurze, Ariadnie i Dedalu.

Wypowiedź pisemna.Jego sława i potęga objęła całą Grecję.. O tym dlaczego spotkał go taki los, dowiecie się z mitu o Dedalu i Ikarze.. Zbudował on słynny labirynt dla Minotaura (pół człowieka pół byka) syna żony władcy, Pazyfae i byka.. 4.Przygotuj ramowy plan wydarzeń (to, o czym będziesz po kolei pisał/a).. Skąd pochodzili?. Streszczenie Minos był królem Krety.. Oceń postępowanie Tezeusza.. a) Minotaur-b) Ariadna-c) Dedal- Oceń postępowanie Tezeusza.. Siejący postrach na całej wyspie, Minotaur, został uwięziony w potężnym labiryncie, z którego nie sposób było […]Na dworze króla Minosa, Ateńczyk nie został zbyt życzliwie potraktowany, wszystkie oczy patrzyły nań złowrogo i podejrzanie, tylko Ariadna była dla niego miła i życzliwa.. Które z jego zachowań można pochwalić, a które zasługują na naganę?Mit o Tezeuszu i Ariadnie.. Przeczytaj fragment mitu o Tezeuszu i Ariadnie - podr.. (musi być inny niż tytuł lektury) 3.. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. Czym zasłynęli?. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. PLASTYKA.. Po zakończeniu swego zadania grek zapragnął opuścić Kretę i powrócić do ojczyzny, jednak król nie .Minotaur (stgr.. Wskaż zdania, w których występuje podmiot domyślny- ćw.3.. Zapisz w zeszycie.. Które z jego zachowań można pochwalić, a które zasługuje na naganę?.

Tag: na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o minotaurze ariadnie i dedalu Mit o Tezeuszu i Ariadnie.

Wpisz je do zeszytu.1.. Zapisz je w zeszycie.. Kłębek nici, którą rozwijał, chodząc po Labiryncie, ułatwił mu znalezienie drogi powrotnej.Stąd popularny związek frazeologiczny - nić Ariadny.. Tezeusz, po zabiciu Minotaura wracając do Aten, zabrał ze sobą .1.Przeczytaj mit o Tezeuszu i Ariadnie, na podstawie tekstu zapisz krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie, Dedalu i Tezeuszu.. O tym dlaczego spotkał go taki los, dowiecie się z mitu o Dedalu i Ikarze.. Μινώταυρος Minṓtauros, łac. Minotaurus) - postać z mitologii greckiej.Zazwyczaj przedstawiany jako człowiek z głową byka, jednak czasem w postaci istoty z torsem i głową człowieka, od pasa w dół zaś z ciałem byka.Mit o Minotaurze.. Określ podmioty w podanych wypowiedzeniach- ćw.4.. Proszę o szybką pomoc !. Nazwano go - Minotaur.. Proszę czekać.. Gdy Minos obiecał złożyć pewnego byka w ofierze potężnemu Posejdonowi, a potem .Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie i Dedalu.. Opowiedz o tym, jak w micie pokazano zlo.. Ἀριάδνη Ariádnē, łac. Ariadne) - w mitologii greckiej córka króla Krety Minosa i Pazyfae, która pomogła Tezeuszowi wydostać się z labiryntu.. Na podstawie tekstu w podręczniku objaśnij znaczenie związku frazeologicznego dojść po nitce do kłębka..

Napisz w zeszycie krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie, Tezeuszu i Dedalu.

Na podstawie tekstu napisz krótko o: Minotaurze.. Tezeusz był synem Ajgeusa i Ajtry.. Temat: Skansen Zagroda Sitarska -zabytki naszego powiatu.. Zapoznaj się ze słówkami w słowniczku na str. 68 w ćwiczeniach.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Bogowie ukarali go jednak dzieckiem-potworem.. 4.Mit o Tezeuszu i Ariadnie.. Praca twórcza 4.. Mit Dedalu i Ikarze (podręcznik s. 232-235W czasie krótkiego postoju na bezlud- nej wyspie, gdy dziewczyna znužona dlugi) drogQ usnçla na brzegu morskim, Tezeusz ci- Mito)ogiczne krainy chaczem, pozostawiajqc jq samq na pastwç losu .. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.. Był nim Minotaur, pół byk, pół człowiek.. Potwór, co roku zjadał siedem dziewcząt i siedem chłopców, których wyberano przypadkowo.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Jego sława i potęga objęła całą Grecję.. Streszczenie Minos był królem Krety.. Siejący postrach na całej wyspie, Minotaur, został .Streszczenie Mitu o Tezeuszu.. Jego sława i potęga objęła całą Grecję.. Odczytaj informację o podmiocie domyślnym- s.236.. Które z jego zachowań można pochwalić, a które zasługuje na naganę?. Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie i Dedalu.. Na dzisiejszej lekcji zwiedzimy Skansen Zagroda .Mit o Tezeuszu i Ariadnie - streszczenie.. Wykonaj ćw.. Ułóż zdania z podmiotem szeregowym- ćw.1.. (nie mieszaj go z czasem teraźniejszym) Zaplanuj wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Para królewska choć bardzo się starała nigdy nie mogła się doczekać potomka.. Zastanów się nad odpowiedziami do ćw.. Siejący postrach na całej wyspie, Minotaur, został .Opowiadam o wydarzeniach przedstawionych w utworze Układam plan wydarzeń Zapoznaj się z mitem o Tezeuszu, który znajduje się na końcu konspektu.. Posługuj się czasem przeszłym.. Przekształć tekst, aby uniknąć powtórzeń- ćw.5.Mit o Tezeuszu i Ariadnie (podręcznik s. 228-229) Przedstaw historię ukazaną w micie w formie ramowego planu wydarzeń (punkty).. Dawno temu na pięknej wyspie Kreta, istniało potężne państwo miasto o tej samej nazwie, żył tam sobie król Minos wraz ze swoją małżonką, Pazyfeą.. Nie był to człowiek, ale pół człowiek, pół byk.. Wyjaśnij znaczenie frazeologizmu nić Ariadny i porzekadła dojść po nitce do kłębka.. Na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie i Tezeuszu.Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Streszczenie Minos był królem Krety..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt