Dlaczego podobała ci się lektura w pustyni iw puszczy

Pobierz

W tym celu stosujemy pliki cookies.. Najbardziej bałam się, że Nel nie przeżyje.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. W jakim wieku była Nel?. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Arabowie podbili Egipt w VII wieku n. e. i zamieszkiwali to państwo przez wiele stuleci.. Skomentuj.. .Gdy korzystasz z naszych serwisów, gromadzimy informacje o Twojej wizycie i sposobie poruszania się w naszych serwisach.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.W pustyni i w puszczy to lektura warta przeczytania.. Ale "W pustyni i w puszczy" to taki wyjątek, wciągnęła mnie i nie żałuję bo warto było przeczytać.. Patrząc w przeszłość można dostrzec wspomnienia tak wyraźne, jak w momencie ich przeżywania.. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy w ogóle nie zajrzą do książki .Za dużo w niej opisów.. 2009-08-29 17:17:46 czy dla was lektura piątej klasy podstawówki "w pustyni i w puszczy " jest fajna?. Główną rzeczą, która spajała ten lud nie była przynależność narodowa, a wyznawanie islamu.. Życzę miłego rozwiązywania.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.A ja sprobuję nieco z innej beczki.. 2010-10-17 20:04:55Zadanie: dlaczego warto przeczytać powieść ,w pustyni i Rozwiązanie:moim zdaniem warto przeczytac powiesć 39 w pustyni i w puszczy quot , ponieważ gromadzi w sobie bardzo wiele ciekawych historii i mozemy sie dzieki niej bardzo wiele dowiedziec i nauczyc ukazuje ona m in odwagę rozum i mądrość stasia który odważnie broni małej nel i swych towarzyszy od wszelkich niebezpieczeństwCzy podobała ci sie lektura W pustyni i w puszczy.Uzasadnij swoje zdanie..

... 15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".

Można się z niej wiele nauczyć.. Słoń, będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.Pytania i odpowiedzi do lektury W pustyni i w puszczy ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury W pustyni i w puszczy (.. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy dokładnie przeczytałeś książkę!W pustyni i w puszczy?. Question from @Lolpink32 - Gimnazjum - PolskiPrzygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Najbardziej podobała mi się scena, w której Staś i Nel rzucali słoniowi owoce.. Powieść.. Ukazuje ona jak trudno jest przetrwać na pustyni.. Test z "W pustyni i w puszczy" pomoże ci przygotować się do sprawdzianu ze znajomości lektury!. Niestety nie mogłem nigdy tego potwierdzić bo nie miałem nigdy w swoich rękach starego wydania, ale z dość wiarygodnej relacji słyszałem o rzeczy dość niezwykłej: "W pustyni i puszczy" od lat gdzieś 40 jest najbardziej ocenzurowaną polska książką, podobno Pan Sienkiewicz patrząc z perspektywy białego Stasia, w świetle panującej .Ten Quiz ma za zadanie sprawdzić twoje podstawowe informacje dotyczące lektury ,,W pustyni i w puszczy''..

Czy podobała ci się Balladyna?

Piotrex123 5 lat temu.. Pozwala na odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc jak i na poznawanie obcych kultur i historii narodów.Autor: Nelle Harper Lee Wydawnictwo: Rachocki i S-ka, Wibet Liczba stron: 432 Dzieciństwo kojarzy nam się z różnorodnymi zapachami, barwami, smakami.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.. Myślałam że będzie okropnie nudna a tutaj proszę niespodzianka.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. To powieść pełna zwrotów akcji, zmieniających się krajobrazów, ucząca, czym jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie.Jak podobała Wam się lektura "W pustyni i w puszczy "?. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. czy mógłbyś się zaprzyjaźnić z tą postacią Netflixa?. Udostępnij.. Głosowanie.Lady.Iris.. Proszę czekać.. Akcji raczej nie .Książka podoba mi sie dlatego,bo umożliwi nam podróż w głąb Afryki, wyprawę przez niebezpieczną pustynię,odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc, a także poznawanie obcych kultur i historii narodów..

2012-02-23 19:11:04 Jak podobała Wam się lektura "W pustyni i w puszczy "?

Wszyscy aktorzy bardzo mi się podobali, a najbardziej ten, co gra lekarza w "Na dobre i na złe".Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać.. 4 miesiące temu.. Jedni są nią zachwyceni, a inni nie mogą "przebrnąć" nawet przez jej pierwsze strony.. Podobała mi się książka Henryka Sienkiewicza pt. '' W pustyni i w puszczy''.. Podczas czytania przygód Stasia i Nel bardzo dobrze się bawiłam przenosząc się wgłąb Afryki.. Ponieważ jest to książka akcji, przyciągnęła moją uwagę.. Ta kultowa powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej.. Muzyka była podobna do tej z "Króla Lwa".. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Czy coś Ci się podoba czy nie musisz przeczytać i szczerze mówiąc nie czytałam lektur.. Ukazuje postawy młodych ludzi, dla których ważne są wartości znacznie różniące się od tych obecnie lansowanych przez media.Problematyka.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury W pustyni i w puszczy, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Skomentuj.. Natomiast świadoma praca z nimi może nam .. To powieść pełna zwrotów akcji, zmieniających się krajobrazów, ucząca, czym jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie.Książka podoba mi sie dlatego,bo umożliwi nam podróż w głąb Afryki, wyprawę przez niebezpieczną pustynię,odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc, a także poznawanie obcych kultur i historii narodów..

2010-10-17 20:04:55Podobała ci się książka pt. "W pustyni i w puszczy" ?

- Głosowanie!Nigdy nie lubiłam czytać lektur, to jak czytanie na przymus.. Udostępnij.. Plik cookies zawiera dane informatyczne, które są umieszczone w Twoim urządzeniu końcowym - przeglądarce internetowej, z której korzystasz.Streszczenie z serwisu Treść streszczenia: szczegółowe: z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!Jasne, że usunięcie "Murzynka Bambo" czy "W pustyni i w puszczy" z listy lektur nie usunie schematów, przez które patrzymy na świat.. 2011-10-07 15:39:06 czy dla was lektura piątej klasy podstawówki "w pustyni i w puszczy " jest fajna?. Reszta zlewa się w bezkształtną masę, robiąc miejsce tylko tym najbardziej wyrazistym.Świat arabski w powieści "W pustyni i w puszczy".. Natomiast film jest bardzo fajny, szybka akcja, wiele ciekawych przygód.. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraCzy podobała ci się ta lektura szkolna?. Sama chciałabym przezyć taką przygode.. Przede wszystkim świat arabski w powieści Sienkiewicza łączy się z sudańskim powstaniem .Podróże małe i duże - czego nas uczy "W pustyni i w puszczy".. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego.. Moją tezę postaram się .Napisz czy podobała ci się lektura ,,W pustyni i w puszczy "..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt