Europa i świat w xi wieku sprawdzian

Pobierz

Cesarz Rosji od 1801, wielki książę Finlandii od 1809, król Polski od 1815.. 2010-01-04 19:29:44Test a Polska i swiat w XII XIV wieku Test podsumowujacy rozdzial I 1.. Więcej na temat - Pobierz zasoby.. Opis: Sprawdzian z historii.. Na podstawie: J. Dowiat, Historia dla klasy 1 liceum ogólnokształcącego, WSiP, Warszawa 1987, s. 356.. Likwidacja państwa zakonnego i powstanie Prus Książęcych.. Źródło: Krystian Chariza i zespół, licencja: CC BY 4.0.. Wojny Polski z państwem moskiewskim.. Włączenie Mazowsza do Korony.. Przemiany w Europie w pierwszej połowie XIX wieku 2.. Materiały dla wszystkich.. Francja staje się mocarstwem.. Europa i świat po Wiośnie Ludów - powtórka przed sprawdzianem Odkryj karty.. Wojny z Rosją 3.. Brzemię białego .Egzamin poprawkowy z historii dla ucznia klasy IV Dorota Bałaban; Epoka wielkich odkryć geograficznych, renesansu i reformacji Helena Cabanek; Europa i Rzeczpospolita w XVI wieku Ewa Górecka; Europa w okresie międzywojennym Małgorzata Kosicka-Kapłon; Europa XVI - XVII wiek Janusz Kucia; Historia Polski - test sprawdzający Beata .Wojny Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku, test z historii Test z zakresu wojen polsko-kozackiej, polsko-rosyjskiej, polsko-szwedzkiej i. polsko-tureckiej.Znacie zadania i odpowiedzi na sprawdzian z dzialu W pozodze wojen 17 wieku z ksiazki MY i historia Historia i spoleczenstwo klasa 6.A TEST DLA KLASY II EUROPA I POLSKA W XV I XVI W 1..

Europa i świat w epoce odrodzenia.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian 1.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.Odpowiedz na 16 pytań dotyczących Europy i świata w XVIII wieku.1.. Jagiellonowie u szczytu potęgi.. Q. Wskaż pole, w którym wydarzenia są ustawione od najstarszego do najmłodszego.. Oswiecenie w Europie i w Polsce.. sobór trydencki (powszechny) - zgromadzenie biskupów całego .Sprawdzian 1.. Klucz do testu b Polska i świat w XII-XIV wiekuwg Mateusz3trzecie.. Europa i świat w II połowie XVIII wieku .. Rozwój reformacji w Europie; Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. Europa i świat w epoce .przywódcy walk w XVI/XVII wieku - Europa w XVI wieku - Europa w XVI wieku - Test 1 - Europa i Świat w XVI wieku - Głoska W i W' w zdaniu.. Jezuici - zakon założony przez Ignacego Loyolę.. Zjednoczenie Polski po rozbiciu dzielnicowym.. W XVI wieku w społeczeństwie angielskim zaszły zmiany, spowodowane m.in. wpływem reformacji i rozwojem gospodarki kapitalistycznej.. Starożytność i średniowiecze , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona .05.. Z XVI wiekiem nie da się powiązać zjawiska historycznego zwanego: A. Odrodzeniem, B. Reformacją, C. Renesans w Europie.. Wojny napoleońskie .. Uszereguj cyframi od 1 do 4 poznane epoki: a) Średniowiecze, b) Renesans, c) Prehistoria, d) Starożytność..

Europa i świat w XVI wieku na Uczę.pl.

Europa i świat w epoce odrodzenia.. wg Jacek3.Polska i Litwa w XVI wieku.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty.. Polska i Litwa pod rządami ostatnich Jagiellonów którymi władali Jagiellonowie; Zagadnienia 1. udoskonalenie druku, odkrycie Ameryki, początek reformacji, pokój w Augsburgu.16.. Gospodarka w okresie imperializmu 4.. Wielkie odkrycia geograficzne.. Społeczeństwo polskie w latach 3.. Przerwij test.. Sytuacja Polski w XVI wieku: gospodarka: rozwój gospodarczy, produkcja zboża, eksport towaru drogą morską (Gdańsk ważnym portem), ożywiony handel; istnienie majątków ziemskich i folwarków (praca chłopów, opłaty na rzecz szlachty lub odrabianie pańszczyzny)Wiek XVI - powtórzenie.. Reformacja .Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Europa i Ameryka w XVII i XVIII wieku - powtórzenie wiadomości kl. 6 Odkryj karty.. Świat w drugiej połowie XIX wieku Krzyżówka.. początek reformacji, udoskonalenie druku, odkrycie Ameryki, pokój w Augsburgu.. Reforma wewnętrzna Kościoła i kontrreformacja .. Europa i świat w XVI wieku (wersja do edycji) na Uczę.pl.. Świat na początku XV w.. Świat na początku XV w.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów.. Materiały dla wszystkich..

Europa świat w XVI wieku DZIAŁ II.

Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Aktywną grupą społeczną stała się burżuazja i tzw. nowa szlachta (gentry).. I połowa XIX wieku - kongres wiedeński, Królestwo Polskie, powstanie listopadowe.Sprawdzian 1.. Europa Wschodnia i Północna w XVI w. Reformacja .. Sprawdzian 1.. Która informacja nie dotyczy tej grupy:Plik sprawdzian europa i świat w xvi wieku.pdf na koncie użytkownika fyasirfuadi • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Marcela 4.. Powstanie Styczniowe () III.. Polska pod panowaniem Kazimierza Wielkiego.. Poczatki gospodarki swiatowej 4.. Klasa III Gimnazjum.. Wiosna Ludów w Europie i na ziemiach polskich 4.. Świat i Polacy w drugiej połowie XIX wieku 1.. Monarchia stanowa w Polsce.. Cesarz Francuzów w latach , następnie król Włoch (), Suweren Wyspy Elba (11 kwietnia 1814 - 20 marca 1815).. Zeszyt ćwiczeń.. Malopolski, zalozenie Akademii Krakowskiej, wspieranie handlu i rozwoju miast 0-4 Wlasciwe wymienienie reform - 4 p.9.. Oświeceniem, D. Kontrreformacją.. Konflikty kolonialne 4.. Stany Zjednoczone Ameryki .Renesans (Odrodzenie) - nowa epoka w dziejach kultury Europy, w której zrodziło się zainteresowanie człowiekiem i jego życiem..

Europa i świat w XI,XIV wieku , Część 1.

Europa w XVII wieku.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Polska w okresie rozbicia dzielnicowego.. Początki unii polsko-litewskiej.. Król Hiszpanii w roku 1808.. Szkola podstawowa.. Świat na początku XV w.POLSKA W XVI WIEKU 7.. Naród polski w walce z caratem.. Gospodarka Rzeczypospolitej w 16 Wieku Test.. Europa i świat w I połowie XVIII wieku.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika.. Upadek Rzeczpospolitej Obojga Narodów.. Sąd Ostateczny, fresk na ścianie ołtarzowej Kaplicy Sykstyńskiej () Michał Anioł, domena publiczna.. Europa w XVII .. test-europa-i-polska-w-xi-xiv-wieku-grupa-a.doc (application/msword) Zrozumiec przeszlosc ZR Zaloz konto Zaloguj sie.. np. reforma podatkowa - wprowadzenie tzw. poradlnego, bicie jednej monety - grosza, ujednolicenie praw - dwa kodeksy dla Wielkopolski i dla Małopolski, założenie Akademii Krakowskiej, wspieranie handlu i rozwoju miast 0-4 Właściwe wymienienie reform - 4 p. Europa w drugiej połowie XIX wieku 2.. 2.Sprawdzian "Swiat w XVI wieku" - grupa A i. np. reforma podatkowa - wprowadzenie tzw. poradlnego, bicie jednej monety - grosza, ujednolicenie praw - dwa kodeksy dla Wielkopolski i dla.. Skopiuj link Skopiowano.. - W-f w domu :)Europa Wschodnia i Polnocna w XVI w. Reformacja 1. wskazuje na .test > Europa w XVII wieku.. Pytanie 1 /30.. XVI wiek.. Kim był Napoleon Bonaparte?. Walka o dominację w Europie Zachodniej w XVI wieku .. Europa i świat w XVI wieku (wersja do edycji) Lekcja 6: Reforma katolicka.. "Zloty wiek" Rzeczypospolitej.1.. Chronologia wydarzeń ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt