Opowiadanie odtwórcze o mitach

Pobierz

( środa - 22.04.). Pamiętajmy więc, że w opowiadaniu odtwórczym nie możemy sami wymyślić historii - należy własnymi słowami opisać historię, która jest już nam znana.. Ów człowieczek prosi pilota, by ten namalował mu.. Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodzie jednej spośród wymienionych postaci: Herakles, Syzyf, Persefona, Dedal, Ariadna.. "O jedną kawę za daleko…".. wyglądać tort i inne potrawy podane jutro na weselnym stole.. Proszę czekać.. Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Zastanów się jaka budowę ma opowiadanie, z jakich elementów się składa.. Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.. Piątek 03.04.2020 r. 1.Temat: Jak napisać opowiadanie odtwórcze - ćwiczenia.. Początkowo czuł się nieśmiały w tym dostojnym towarzystwie, ale z czasem nabrał takiej odwagi, że zaczął kraść bogom nektar i ambrozję.. Chętni przesyłają opowiadania do oceny.Łania ceryntyjska (kerynejska) - ulubione zwierzę Artemidy, posiadał kopyta ze złota i rogi z brązu.. Pewnego dnia dziadek źle się poczuł i za namową babci poszedł do lekarza.. (nie zmieniaj jej przebiegu) Przygotuj ramowy plan wydarzeń (to, o czym będziesz po kolei pisał/a)..

Opowiadanie odtwórcze.

Doktor stwierdził, że dziadek ma chore serce i oprócz odpowiednich lekarstw potrzeba mu więcej ruchu, więc babcia w trosce o jego zdrowie kupiła mu rower stacjonarny.Opowiadanie odtwórcze to opowiadanie, którego celem jest odtworzenie wydarzeń przedstawionych w utworze literackim, filmie albo spektaklu.. Był kwadrans po północy, gdy Kowalscy dotarli na lotnisko.. Któregoś dnia zostawiła Persefonę pod opieką nimf.. Władca zakazał ojcu i synowi opuszczać wyspę, co spowodowało bunt Dedala.. (nie mieszaj go z czasem teraźniejszym) Zaplanuj wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Teraz proszę Was o otwarcie podręcznika na stronie 226 i przeczytanie tematu "Jak napisać opowiadanie .Mitologia - Mit o Tantalu.. ZADANIE NA OCENĘ: Wybierz jeden z poznanych mitów i na jego podstawie napisz opowiadanie odtwórcze.• zapisuje kilkuzdaniowe opowiadanie odtwórcze z dialogiem • za pomocą prostych zdań tworzy opis przedmiotu, miejsca, krajobrazu, postaci • za pomocą prostych zdań tworzy opis obrazu, ilustracji, plakatu, fotografii • stosuje wiedzę językową w zakresie: słownictwa (np. dobiera wyrazy bliskoznaczne),uczeo nie potrafi wykonad zadao o niewielkim poziomie trudności .. mitach, bajkach, opowiadaniach, powieściach • odróżnia autora od osoby mówiącej w tekście literackim ..

Piąta ...Temat : Jak napisać opowiadanie odtwórcze?

Wybierz jeden, który poznaliśmy na zajęciach i napisz opowiadanie odtwórcze, czyli odtwórz historię bohaterów mitu.. Proszę, aby w tym dniu wykonać ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń, str. 128 - 129, ćw.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Demeter była czczoną przez wszystkich ludzi matką plonów, ptaków, ryb i całej żyjącej przyrody.. Musimy pamiętać o tym, że zarówno treść, jak i imiona bohaterów czy wydarzenia nie mogą ulec zmianie.. Proszę przepisać drugą fioletową tabelkę ze str. 93 z podręcznika do zeszytu słówek.Mit o Dedalu i Ikarze - Przykładowe wypracowania.. 2021-10-05 22:19:09 Napisz blog wybranego bohatera "Balladyny" (Balladyna, Alina, Wdowa, Pustelnik albo Kirkor) 2021-10-03 18:20:10 Wypowiedź argumentacyjna.Opowiadanie odtwórcze to opowiadanie napisane na podstawie utworu literackiego, filmu, spektaklu teatralnego itp. Czas na zadanie.. ZAPAMIĘTAJ: 1.. Przeczytaj, co to jest i jak powinno wyglądać opowiadanie odtwórcze - podręcznik str. 226.. Spokojnej i twórczej pracy.. Bujna roślinność, zapachy i oczywiście kwitnące niczym w różowej pianie wiśnie..

Król bogów połknął boginię ...Urozmaicaj opowiadanie.

(akapity) Wymyśl tytuł.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?. Piszesz historię, którą znasz już z jakiegoś dzieła - książki, filmu, spektaklu teatralnego czy historii.. Przypomnij ustnie, czym charakteryzuje się opowiadanie odtwórcze.. Młoda dziewczyna zbierała kwiaty na łące.. Artemida - jeszcze młoda bogini szukała zwierząt do swojego powozu.. W zeszycie wykonaj polecenie 1 ze str. 227.. Dedal i Ikar - która postawa wydaje się tobie bliższa?. W jaki sposób się pisze potoczne słowo na "śmierdzieć", skoro nie "zawiedzać"?. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Pewnego dnia wieczorem zasypia na piasku o tysiąc mil od zamieszkałych terenów.. We wstępie powinniśmy zawrzeć informacje o autorze, ciekawostki, tytuł książki, filmu etc., a także być .Przydatność 50% Opowiadanie.. 80% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 77% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Król Tantalos był człowiekiem szczęśliwym, który często gościł na Olimpie..

1.Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?

Posługuj się czasem przeszłym.. Po czym na znak Perełka odchodzi.Temat: Opowiem, jak było - opowiadanie odtwórcze.. Gospodarze wiedzieli o tym .17.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami.. Zachwytom i zdziwieniu jego nie było końca.. Znasz już kilka mitów.. Otwórz zeszyt ćwiczeń na str.130 i wykonaj ćw.5 - prześlij zdjęcie na mój adres e-mailowy.. Dedal i Ikar to bohaterowie mitu antropologicznego, przytaczającego historię ich fantastycznej ucieczki z królestwa króla Minosa na Krecie.. Zredaguj opowiadanie odtwórcze na podstawie "Mitu o Demeter i Persefonie".. Budowa opowiadania: a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. M.Mierzejewska .. Opowiadanie odtwórcze.. Język angielski Rozdział 7 Lekcja 3 Temat: Were they on the hill?- nazywanie elementów krajobrazu.. Temat: "Pijemy nektar, jemy ambrozję i zbieramy laury", czyli poznajemy związki frazeologiczne z mitologii.. Z wody i powietrza dawała życie wszystkich roślinom i stworzeniom.. Gdy zobaczyła łanie o złotych kopytach i porożach z brązu wiedziała, że muszą być jej.. O świcie budzi go maleńki człowieczek- Mały Książę.. Przykłady: przyjaźń Stasia i Nel ze słoniem, życie miłosne Zbyszka z Bogdańca, śladami Bilba Bagginsa.2.. Nie możesz wymyślać dodatkowych elementów - opierasz swoje dzieło na tym, co widziałeś.. Wykorzystał .Powstanie świata według mitologii greckiej.. Nie za długi nie za krótki z 2 kartki z zeszytu!. Przygotuj w brudnopisie ( lub w myślach) opowiadanie dotyczące sytuacji ukazanej na ilustracjach w ćw.. Przeczytaj tekst w podręczniku na str. 226.. Miała córkę - Persefonę, nazywaną Korą.. Po trwającej długo bitwie, Kronos zasiadł na górach Otrys, a Zeus na Olimpie.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Zasady redagowania: a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.. I do tego mieszkańcy, uprzejmi, uśmiechnięci i życzliwi, czyli nic o czym słyszał od Ersyteusza.Opowiadanie odtwórcze.. Bogowie go lubili i zapraszali do siebie na wystawne uczty.. Demeter zabroniła jej .Opowiadanie odtwórcze musi zawierać wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Otóż w dużej mierze przypomina ono streszczenie.. Tytuł Wstęp - wprowadzenie do treści opowiadania, określenie czasu i miejsca wydarzeń, informacje o bohaterach.Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" na godzinę 20.30.. Mit o powstaniu świata zaliczamy do mitów genealogicznych, a także teogonicznych, gdyż zarówno mówi o powstaniu świata, ale również i o powstaniu bogów.Krajobrazy, które ukazały się jego oczom zapierały dech w piersiach.. Tomek wolałby zostać w kraju, ale cóż, żona się .78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt