Jak napisac ocene postaci

Pobierz

Wnioskuj o cechach na podstawie zachowania i słów postaci.. a) wygląd ogólny i postawa ciała np. chudy, dobrze zbudowany.III: zakończenie - własna ocena postaci.. 2011-04-14 17:54:16; Kto mi napiszę ocenę postaci?Będie JAN 2011-04-27 20:19:24Możesz rozpocząć zwrotem : Moim zdaniem, Uważam że, Według mnie .. a) We wstępie trzeba napisać kogo chcemy opisać np. "Postać, którą chcę opisać to.". Jeśli opisujemy postacie z lektur to warto napisać, w której książce spotkaliśmy się z tą postacią, gdzie w książce mieszkała np. b) Można podać też wiek danej osoby.. WYGLĄD.. Napisz co o niej myślisz, czy wzbudza Twoją sympatię czy nie, czy uważasz ją za czarny czy biały charakter, czy można ocenić ją jednoznacznie i tym podobne.W tym przypadku powinien on zawierać ogólny zarys postaci, w którym znajdą się między innymi imię i nazwisko, pochodzenie, status cywilny, wiek i wykonywany zawód bohatera.. Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego.. Wygląd - czyli m.in. cechy twarzy, sylwetka (chudy, niski itp), ubiór.. Schemat charakterystyki .. b) Kolor jego oczu, (kolor, długość) włosów itd.a) napisz sprawdzoną formułkę: [ (imię i nazwisko bohatera) jest (głównym/drugoplanowym.). bohaterem powieści (autor) pt (nazwa książki)] b) ile ma lat, co stało się z jego rodzicami, gdzie mieszka (skąd pochodzi), co robi (np. poszukuje wuja.).

Uzasadnij swoją ocenę postaci.

Tak Nie Dodaj.. Można napisać charakterystykę konkretnej postaci z lektury, z filmu lub z obrazu.. Charakterystyka to swoistego rodzaju.. zestawić cechy .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jak napisać ocene postaci.. Popieraj swoje twierdzenia przykładami.. Chłopiec jest mądrzejszy od wielu dorosłych.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Zastanów się czy jest to wzór do naśladowania czy raczej przykład, któremu nie należy szczędzić krytyki?. Stara się każdego poznać, zrozumiec i pokochać.. Czy odpowiada Ci pod względem charakteru.. Rozwinięcie (opis dokładny) a) Na początek podaje się wzrost i sylwetkę (czy jest chudy, czy gruby).. Dbaj o bogate słownictwo.. Wstęp.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Należy także .Jak napisać charakterystykę postaci?. Liczy się ze zdaniem innych.Ocena postaci Podobne tematy aresztowanie przez niemców autorytet bezkrwawe wyprowadzenie z Polski 80 tyś armii niemieckiej bitwa pod Warszawą bohaterskie czyny Józef Piłsudski konsolidacja narodu kunszt organizacyjny i militarny mąż stanu patriotyzm1.. W zakończeniu powinna znaleźć się własna ocena bohatera.. Jeżeli opisujemy postać z książki to podajemy jej TYTUŁ I NAZWISKO AUTORA.. Uważam, że Mały książe jest bardzo pozytywną postacią w tej książce.. Pisz rzeczowo i zrozumiale..

Inaczej: Twoja ocena postaci.

Wyobraź sobie, że opisujesz postać komuś, kto jej nie zna, nigdy o niej nie słyszał itp. 11.. Tu opisujemy jak wygląda dana osoba.9.. W tym miejscu warto również podać utwór, z którego pochodzi dany bohater włącznie z jego autorem.Jeśli opisujemy postacie z lektur to warto napisać, w której książce spotkaliśmy się z tą postacią, gdzie w książce mieszkała np. b) Można podać też wiek danej osoby.. Tu piszemy imię, nazwisko, wiek, informacje o rodzinie, miejsce zamieszkanie opisywanej osoby.. Używaj wielu przymiotników, ale unikaj ich wyliczania.. Szkoła - zapytaj eksperta (991) Szkoła - zapytaj eksperta (991) Wszystkie (991) Język angielski (702) Język polski (0) Matematyka (0) .Pierwszy akapit to PRZEDSTAWIENIE POSTACI.. Możesz stwierdzić, że nie pdoobało Ci się, iż była bardzo impulsywna i często nie potrafiłą panować nad emocjami .Jak napisać ocenę postaci w charakterystyce poleca 87 %.. ZAKOŃCZENIE Napisz co sądzisz o postaci.. Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.KROK TRZECI TO ZAKOŃCZENIE (OCENA POSTACI) W tej części tekstu dokonujesz rozrachunku i oceniasz opisywaną postać.. Później napisz po prostu co ci się podoba w Ani Shirley, np. to, że była szczerą, wesołą marzycielką ..

Napisze mi ktoś ocenę postaci.

Charakterystyka postaci powinna zawierać następujące elementy: WSTĘPWstęp - ogólne przedstawienie postaci wraz z jej imieniem, nazwiskiem, wiekiem, wykonywanym zawodem, miejscem zamieszkania, pochodzeniem, wyznawaną religią, ewentualną sytuacją rodzinną i związkową.. 2010-09-06 18:34:11; jak napisać charakterystyke postaci?. Szkoła - zapytaj eksperta (1043)Napisz to w googlach ocena postaci wyskoczy :) Mój stosunek do postaci (ocena postaci), np.: jest mi bliska, podziwiam ją, jestem pełna uznania dla ., bohater ten stał się moim prawdziwym przyjacielem, zaprzyjaźniłem się z tym człowiekiem (bohaterem), stał się moim autorytetem, imponuje mi, pragnę go naśladować, wzbudził moją sympatię.4.. Drugi akapit to wygląd zewnętrzny.. Dbaj o poprawność językową.. Tekst podziel na akapity.. Pytania .. 2010-01-21 17:38:48; Jak napisać ocenę postaci która już nie zyje?. Schemat opisu postaciOcena postaci "Mały Książę" - sąd dotyczący bohatera.. Postaraj się, żeby opis był barwny i ciekawy.. 2011-01-19 18:28:53; Jak mam napisać ocenę postaci (Ania Shirley)?. Nie patrzy oczami, lecz piękno świata dostrzega sercem.. 2009-03-09 20:57:06; Jak napisać charakterystykę postaci?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt